Kasko Sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması ve kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar.

Kasko Sigortası, zorunlu Trafik Sigortası’nın aksine sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almasını sağlar ki bu durum Kasko ile Trafik Sigortaları arasındaki en önemli farktır.

İsteğe bağlı sigortalar arasında yer alan Kasko Sigortası’nı İkizler Sigorta’nın avantajlı ve kapsamlı sigorta poliçeleriyle birlikte güçlendirebilir, araba sürme keyfinize güveni ve huzuru ekleyebilirsiniz.

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

İkizler Sigorta’dan Kasko Sigorta poliçesi alanlar; hasarsızlık indirimi koruma ek teminatından mini onarım hizmetine, çok sayıda anlaşmalı servis istasyonu seçeneğinden 7 gün/24 saat hizmet sağlayan asistans yardımlarına kadar çok sayıda hizmetten yararlanma ayrıcalığına da kavuşmaktadır.

Kasko Sigortası ile hem aracınızı hem de bütçenizi güvence altına almış olursunuz. İkizler Sigorta’da tek bir poliçe ile aracınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm sigorta teminatlarına bir arada, üstelik benzersiz avantajlarla sahip olabilirsiniz.

İkizler Sigorta, aracınızın uğrayacağı maddi zararları tazmin ediyor ve yaşayacağınız ekonomik kayıpları gideriyor. İkizler Sigorta’nın size özel fiyatını çok kolay bir şekilde öğrenebilir ve dilerseniz anında ve pratik bir şekilde poliçenizi satın alabilirsiniz.

Kaza ve hasar durumunda her zaman yanınızdayız. Hasar bildiriminizi, bizi doğrudan arayarak yapabilirsiniz. Dosyanızı anında açar, çekicinizi hemen göndeririz. Aracınızı ister anlaşmalı servislerimizden birisine, isterseniz kendi seçeceğiniz herhangi bir servise çektirebilirsiniz. Eksperinizi aracınıza en kısa sürede yönlendirir, kullanacağınız yedek aracı size hemen sunarız. Orijinal yedek parça kullanarak aracınızın değerini koruruz.

Kasko Sigortası Teminatları

ÇARPMA, ÇARPIŞMA
Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması; gerek hareket gerek durma/ park halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında oluşacak çarpma; aracın devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar güvence altına alınır.

3.ŞAHIS ZARARLARI
Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar güvence altına alınır.

ARACIN ÇALINMASI
Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesinden doğan zararlar güvence altına alınır.

ARACIN YANMASI
Sigortalının ihmali dışındaki tüm araç ve araç parçalarının yanması sonucu oluşan zararlar güvence altına alınır.

İKAME ARAÇ HİZMETİ
Aracınızın hasar görmesi durumunda, kasko sigortanız kapsamında yılda 2 kez 7 gün yedek araç tahsis edilir, ulaşım ihityaçlarınız kesintiye uğramaz.

KASKO SİGORTASI EK TEMİNATLARI:
- GREV, LOKAVT, HALK HAREKETLERİ, KARGAŞALIK TEMİNATI
- TERÖR TEMİNATI
- DOĞAL AFET TEMİNATI
- SİGARA VE BENZERİ MADDE ZARARLARI
- ARAÇ ÇEKME VE ÇEKİLME ZARARLARI
- ANAHTAR KAYBINA BAĞLI HIRSIZLIK HASARLARI